2019. 12. 19

Pokyčiai odontologijoje. Kas mūsų laukia po 5 metų?

Straumann atstovas Baltijos šalyse Šarūnas Perminas atidarė Latvijoje vykusį renginį STRAUMANN FORUM 2019. Šiais metais buvo galimybė visą transliaciją stebėti gyvai bei komunikuoti nuotoliniu būdu, užduodant pranešėjams rūpimus klausimus. Šįkart pagrindinis pranešėjo prezentacijos tikslas buvo pristatyti odontologijos industriją: kas tai, kokia situacija yra šiandien ir kas laukia ateityje.

 

 

Pranešimą Š. Perminas pradeda paprastu, bet esminiu klausimu: kodėl pacientai lankosi pas odontologus? Straumann atstovas pristatė skirtingose šalyse vykusios apklausos rezultatus ir pateikė stebinančius skaičius. Pavyzdžiui, Ispanijoje profilaktiškai pasitikrinti atvyksta 41 proc. pacientų, o Vokietijoje – 91 proc.

 

Kodėl pacientai lankosi pas odontologus?
Atitinkamai skiriasi skaičiai ir aptariant kitą apsilankymo priežastį – skausmą. Vokietijoje procentas daug žemesnis, o tose šalyse, kur pasitikrinti profilaktiškai apsilankoma rečiau, skausmas tampa dažnesne vizito pas odontologą priežastimi. Apibendrinant tyrimo rezultatus tampa aišku, kad didžiausias pacientų dėmesys atitenka implantams bei estetikai.

Aktualiausios odontologinės temos

Prezentacijos metu taipogi skiriama laiko aktualiausių odontologinių temų aptarimui. Lektorius išskiria tris pagrindines: skaitmenines technologijas, nematomas kapas, implantus. Pranešime buvo pristatyta Straumann vizija: manoma, kad per 5 metus pusė klinikų įprastus gydymo metodus keis į skaitmeninius. Remdamasis skirtingose šalyse atliktomis apklausomis, Šarūnas Perminas atkreipia dėmesį, kad daugiau nei pusė odontologijos įstaigų per artimiausius tris metus planuoja investuoti į intraoralinius skenerius. Labiausiai pirkimu yra suinteresuoti ortodontai ir burnos chirurgai, nes šiandien skaitmeniniai pretaisai yra labai geri ir gali palengvinti, pagerinti gydytojų darbą. Straumann atstovo teigimu, laboratorijos išmoks vis daugiau dirbti skaitmeniniu būdu ir rinka taps skaitmenizuota visose šalyse.

Nematomų dantų tiesinimo kapų privalumai
Š. Perminas savo pranešime atkreipia dėmesį į rinkoje šiuo metu vykstančius pokyčius, tokius kaip sparčiai augantis susidomėjimas nematomomis kapomis. Šiais metais, maždaug dviems milijonams žmonių buvo taikomas gydymas kapomis. Pranešėjas paneigia mitą, kad kapos skirtos tik nesudėtingoms klinikinėms situacijoms, remdamasis vieno iš lyderiaujančių gyd. ortodontų R. Kirlio žodžiais, jog nėra tokio atvejo, kurio negalėtų išspręsti kapos. Vieno didžiausių pasaulyje implantų gamintojo Straumann nuomone, per 5 metus nematomos kapos taps didesne rinka nei implantai. Kol kas ši ortodontinė technika yra populiariausia Šiaurės Amerikoje, tačiau skaičiai vis auga ir kitose šalyse. Apskaičiuota, kad gydytojai, kurie orientuosis tik į gydymą kapomis, per metus galės priimti dvigubai daugiau pacientų.

Taisyklė: 1% geriau

Pranešimo pabaigoje Straumann atstovas pasidalina inspiruojančia taisykle, kurią pavadina „1 % geriau“. Pagrindinė žinutė yra ta, kad net ir labai nedidelis pagerinimas darbų procese ilgainiui gali sukurti esminius pokyčius ir atnešti milžinišką naudą, jeigu kiekvieną dieną ieškosite atsakymo į svarbiausią klausimą – ką dar galime padaryti geriau?

Atgal į naujienų sąrašą

Užpildykite formą